SCHEDULE
April 2018 | May 2018 Schedule
Viewing Schedule (month/year): 4/2018
07:00
08:00
Heat Shred
Albertus (M)
(07.20 - 07.50)
Heat Pyro
Angki (M)
(07.20 - 07.50)
07:00
08:00
08:00
09:00
Body Combat
Anggie (M)
Zumba
Hanz (M)
Zumba
Olivia (M)
CX WORX (Aero)
Jefry (M)
(08.20 - 08.50)
SH'BAM
Sisca (M)
(08.00 - 08.45)
08:00
09:00
Body Pump
Maria (M)
09:10
10:10
New Instructor
Body Pump
Agatha (M)
Latin
Sugi (M)
CX WORX (Aero)
Maria (M)
(09.00 - 09.30)
Body Pump
Angki (M)
New Instructor
CX WORX (Aero)
Iwa (M)
(09.10 - 09.40)
09:10
10:10
CX WORX (Aero)
Maria (M)
(09.10 - 09.40)
Strong by Zumba
Diah (M)
10:20
11:20
CX WORX (Aero)
Andreas (M)
(10.10 - 10.40)
CX WORX (Aero)
Albertus (M)
(10.20 - 10.50)
Zumba
Diah (M)
10:20
11:20
New Instructor
SH'BAM
Aldie (M)
(09.50 - 10.40)
Zumba
Dian (M)
11:20
12:20
11:20
12:20
Body Combat
Albertus (M)
(10.40 - 11.40)
14:00
15:00
14:00
15:00
Body Jam
Alvin Lim (M)
15:10
16:10
15:10
16:10
Body Pump
Muchtar (M)
(new timing)
16:15
17:15
16:15
17:15
Body Combat
Muchtar (M)
(new timing)
Body Combat
Iwano (M)
(new timing)
17:00
18:00
Body Jam
Stefanus (M)
(17.10 - 18.10)
SH'BAM
Sisca (B)
(17.10 - 18.00)
Zumba
Hanz (M)
Urban
Sugi (M)
LES MILLS TONE
Dewi (M)
17:00
18:00
Aerobic
Afid (A)
(17.20 - 18.20)
Body Pump
Mahron (M)
(17.20 - 18.20)
18:10
19:10
Body Pump
Maria (M)
(18.20 - 19.20)
Zumba
Agoes (M)
Body Pump
Mahron (M)
Aerobic
Hanz (M)
Body Combat
Dewi (M)
18:10
19:10
19:20
20:20
LES MILLS TONE
Stefanus (M)
(19.30 - 20.15)
Body Combat
Danny (M)
CX WORX (Aero)
Anggie (M)
(19.20 - 20.00)
CX WORX (Aero)
Clementine (M)
(19.20 - 20.00)
Body Pump
Albertus (M)
19:20
20:20
20:30
21:30
Body Combat
Stefanus (M)
(20.20 - 21.20)
Body Pump
Albertus (M)
Body Combat
Anggie (M)
(20.00 - 21.00)
Heat Pyro
Alfonso (M)
(20.00 - 20.30)
Heat Pyro
Albertus (M)
(20.30 - 21.00)
20:30
21:30
21:30
22:30
Body Combat
Steven (M)
(20.30 - 21.30)
21:30
22:30
  SATURDAY SUNDAY
Viewing Schedule (month/year): 4/2018
07:00
08:00
08:00
09:00
Body Pump
Maria (M)
09:10
10:10
CX WORX (Aero)
Maria (M)
(09.10 - 09.40)
Strong by Zumba
Diah (M)
10:20
11:20
New Instructor
SH'BAM
Aldie (M)
(09.50 - 10.40)
Zumba
Dian (M)
11:20
12:20
Body Combat
Albertus (M)
(10.40 - 11.40)
14:00
15:00
Body Jam
Alvin Lim (M)
15:10
16:10
Body Pump
Muchtar (M)
(new timing)
16:15
17:15
Body Combat
Muchtar (M)
(new timing)
Body Combat
Iwano (M)
(new timing)
17:00
18:00
Aerobic
Afid (A)
(17.20 - 18.20)
Body Pump
Mahron (M)
(17.20 - 18.20)
18:10
19:10
19:20
20:20
20:30
21:30
21:30
22:30
  THURSDAY FRIDAY
Viewing Schedule (month/year): 4/2018
07:00
08:00
Heat Pyro
Angki (M)
(07.20 - 07.50)
08:00
09:00
CX WORX (Aero)
Jefry (M)
(08.20 - 08.50)
SH'BAM
Sisca (M)
(08.00 - 08.45)
09:10
10:10
Body Pump
Angki (M)
New Instructor
CX WORX (Aero)
Iwa (M)
(09.10 - 09.40)
10:20
11:20
Zumba
Diah (M)
11:20
12:20
14:00
15:00
15:10
16:10
16:15
17:15
17:00
18:00
Urban
Sugi (M)
LES MILLS TONE
Dewi (M)
18:10
19:10
Aerobic
Hanz (M)
Body Combat
Dewi (M)
19:20
20:20
CX WORX (Aero)
Clementine (M)
(19.20 - 20.00)
Body Pump
Albertus (M)
20:30
21:30
Heat Pyro
Alfonso (M)
(20.00 - 20.30)
Heat Pyro
Albertus (M)
(20.30 - 21.00)
21:30
22:30
Body Combat
Steven (M)
(20.30 - 21.30)
  MONDAY TUESDAY WEDNESDAY
Viewing Schedule (month/year): 4/2018
07:00
08:00
Heat Shred
Albertus (M)
(07.20 - 07.50)
08:00
09:00
Body Combat
Anggie (M)
Zumba
Hanz (M)
Zumba
Olivia (M)
09:10
10:10
New Instructor
Body Pump
Agatha (M)
Latin
Sugi (M)
CX WORX (Aero)
Maria (M)
(09.00 - 09.30)
10:20
11:20
CX WORX (Aero)
Andreas (M)
(10.10 - 10.40)
CX WORX (Aero)
Albertus (M)
(10.20 - 10.50)
11:20
12:20
14:00
15:00
15:10
16:10
16:15
17:15
17:00
18:00
Body Jam
Stefanus (M)
(17.10 - 18.10)
SH'BAM
Sisca (B)
(17.10 - 18.00)
Zumba
Hanz (M)
18:10
19:10
Body Pump
Maria (M)
(18.20 - 19.20)
Zumba
Agoes (M)
Body Pump
Mahron (M)
19:20
20:20
LES MILLS TONE
Stefanus (M)
(19.30 - 20.15)
Body Combat
Danny (M)
CX WORX (Aero)
Anggie (M)
(19.20 - 20.00)
20:30
21:30
Body Combat
Stefanus (M)
(20.20 - 21.20)
Body Pump
Albertus (M)
Body Combat
Anggie (M)
(20.00 - 21.00)
21:30
22:30